Horúco ako vždy, ale nie až tak…

Celý víkendu predchádzajúci týždeň už nasvedčoval, že bude horúco a tak aj bolo. Našťastie nebolo to minuloročné asfaltové peklo. Počet štartujúcich na tomto preteku dosiahol 87 pilotov. Tréning aj preteky boli poznačené dvomi väčšími problémami. Začalo to  tým, že v piatkových tréningoch sa stala nešťastná havária, kedy sa na trati s KZ objavila jedna 100, ktorá pri výjazde na trať, nedala prednosť okoloidúcemu stroju a došlo k veľmi škaredo vyzerajúcej zrážke. Našťastie sa nikto nezranil, ale prišlo k úplne zbytočnej chybe doprovodu, keď vôbec pustili túto motokáru na trať. Horšie však dopadol jeden z pretekárov triedy Baby 60 v sobotňajšom preteku, hneď po štarte došlo ku skrumáži, po ktorej zostali stáť tri stroje, dva sa opätovne vrátili do preteku a v jednom prípade už musela zasahovať aj sanitka a pretekára odviesť na vyšetrenie. To potvrdilo fraktúru. Takže tomuto pretekárovi želáme skoré uzdravenie a dúfame, že to bolo posledné takéto zranenie. Naši najmenší pretekári štartovali už v tradičnom trojčlennom zložení, kde si najlepšie počíňal Oliver Bako št.č. 1, za ním došiel do cieľa Lukáško Lukačovič št.č. 3 a najmenší pilot prišiel za touto dvojicou a tým bol Kamil Štencel št.č. 8. Dúfame, že táto trieda sa pomaličky začne rozrastať a títo najmenší jazdci nám budú robiť radosť.

Trieda Baby 60 bola, ako býva zvykom najviac obsadená a na samotný štart sa postavilo 15 motokár. Túto triedu jednoznačne vyhral Ralf Féber št.č. 99. Na druhom mieste skončil nový poľský účastník Open Cupu Kasper Szduka št.č. 7 a na tretie miesto sa postavil Petr Klein št.č. 11.
Junior 60 mala na štartovom rošte 11 pretekárov. O prvé miesto celkovo bojovali dvaja pretekári a to Mattia Muller št.č. 507 a Natálie Samiecová št.č. 77. V tomto prípade rozhodoval lepšie zajazdený meraný tréning a ten lepšie odjazdil Mattia Muller, takže stal na najvyššom stupni a druhá bola Natálka. Tretie miesto obsadil Daniel Dostalík št.č. 66. V tejto triede bol priebeh vcelku pohodový.
V triede 100 boli 3 pretekári a prvé miesto patrilo po oboch jazdách Bálintovi Darázsovi št.č. 5, druhý skončil Marián Šveda št.č.111 a tretí bol Ľubomír Suchárek št.č.11.
V Honde 390 vyhral Petr Finstrle st. št.č. 1, druhé miesto Petr Finstrle ml št.č. 120 a tretie miesto Ján Dostalík št.č. 17.
Trieda Rotax Mini Max mala na štarte troch zástupcov. Prvý skončil Pavol Táborsky št.č. 495, druhé miesto Šimon Gabalec št.č.434 a tretie miesto Gabriel Vikor št.č. 466, ktorý bol v  druhej jazde diskvalifikovaný pre nepovolenú úpravu na motore.
V triede Rotax Max Junior si prvenstvo vyjazdil Michal Dzierža št.č. 68, druhé miesto patrilo Jánovi Hrabovskému št.č. 3 a tretie miesto obsadil Matúš Boldiš št.č 9, ktorý v tomto roku začal jazdiť triedu ako nováčik. V licencovaných Junioroch bol prvý Nikolas Szabó št.č. 62, druhé miesto patrilo Simonovi Suchovskému št.č. 8 a tretia pozícia zostala Martinovi Kleinovi št.č. 11. Smolu mal v tejto triede Patrik Pastorok, ktorý nám druhú jazdu nedojazdil a odstúpil pre poruchu z prvého miesta.
Rotax Max bol zastúpený dvomi licencovanými pretekármi Marekom Chromým št.č. 50 a Michaelou Peškovou št.č. 123. V takomto poradí obhájili svoje pozície po vzájomnom súboji. V nelicencovaných Rotaxoch bojovali o prvenstvo Dominik Polcr št.č. 52 a Tímea Glossová št.č. 161. Nakoniec však znovu rozhodovalo, ako pretekári odjazdili meraný tréning a ten poslal na prvé miesto Dominika Polcra a Tímeu na druhé miesto, ako tretí sa k nim na stupeň víťazov postavil Radoslav Kret št.č. 99.
KZ Senior vyhral domáci pretekár Reinhard Haberfellner št. č. 206,druhé miesto obsadil Antonino Pagana št.č 15 a tretie miesto patrilo Miroslavovi Peckovi št.č. 91.
Kráľovská trieda KZ Junior a Open bola zostavená zo 6 Openov a 5 Juniorov. Najlepšie si viedol v Openoch Nico Neumann št.č. 707, druhý skončil Samuel Sládečka št.č.1 a tretie miesto patrilo Zoltánovi Drugdovi št.č. 41. Poslednou hodnotenou triedou je KZ Junior a tú sa tvrdo bojovalo a prvú priečku medzi Attilom Knézelom št.č. 57 a Ondřejom Januškom št.č. 26. V tomto prípade tiež musel rozhodnúť o víťazovi meraný tréning a ten lepšie zajazdil Attila Knézel, teda skončil prvý a Ondřej druhý. Tretí dojazdil po oba razy Gábor Solymosi št.č. 755.

Organizátor podujatia všetkým Ďakuje a zároveň Vás chce pozvať na ďalšie tohtoročné podujatie, ktoré sa pôjde už na zrenovovanej trati v Trebaticiach 10.8.2013.