Legyél üdvözölve Open Cup

Asi takto nejako nás v dňoch 14 a 15 Júna vítala vlasť všetkých Maďarov na okruhu Pannonia Ring. Profesionálne zázemie poskytlo mimo iného niektorým záujemcom možnosť prenocovať v slušných priestoroch a pomerne technický okruh preveril schopnosti jazdcov i techniky. Pekné slnečné počasie s veľmi komfortnými teplotami počas dňa dokázali slušne potrápiť ochranné faktory opaľovacích krémov, resp. popripekať pokožku ak krém nebol po ruke.

Účasť v pilotov na tomto peknom a zaujímavom okruhu aj napriek hojnej účasti domácich pilotov vo všetkých triedach iba mierne prekročil 60. Napriek tomu panovala v paddocku veľmi priateľská atmosféra a disciplína, za čo by sme veľmi radi poďakovali všetkým zúčastneným pilotom, mechanikom a doprovodom . Hladký priebeh pretekov nič nenarúšalo a preto mohlo vzniknúť toto poradie v jednotlivých triedach.

Naši najmenší Baby 50 tento krát štyria, skončili v tomto poradí. Kristián Stanek 2, Matej Koník 96, Michal Chudý 5, Kamilko Štencel 8.

Hojnejšia účasť už bola v triede o stupienok vyššej Baby 60, kde si prvenstvo odniesol Zoltán Körös 19, druhý bol Karel Kováč 6 a tretiu priečku vyjazdil Miroslav Váczy 21. V tejto triede sme videli, že už deti v tomto veku majú silný zápal pre bojovnosť, čo potvrdili, hneď po štarte, ktorý sa dvakrát zopakoval a dva krát boli v prvej zákrute štuchance a samozrejme, že to dopadlo aj s poškodený podvozkom v prípade Andresa Cordovu št.č. 85. ktorému po takejto kolízií odtrhlo spojovačku a svoj boj musel predčasne ukončiť.

Junior 60 svojim výkonom zatienil talian Christian Andreani 302 už v meranom tréningu a v oboch jazdách išiel suverénne systémom štart cieľ. Iba zaváhanie na štarte druhej jazdy spôsobilo jeho penalizáciu a o prvom mieste rozhodol práve spomínaný meraný tréning. Druhým bol Adam Zdebský 78, Tretí skončil Jaroslav Kott 48. V rámci rozjázd štartovala aj trieda Rotax Mikro Max obsadená domácimi pilotmi.

Open 390 strojov tejto špecifikácie sa zišlo v Maďarsku celkom iba 5, prvé miesto systémom štart – cieľ vyjazdil Tomáš Kuna 202, (ktorý sa konečne po dlhej dobe objavuje na predných miestach. Jeho smola, ktorá už dúfame, že skončila bola v motore, ktorý mu nikdy neposlúchal v pretekoch. Je teda vidieť, že zimná príprava bola dôsledná a jeho výsledky teda hovoria za všetko, poznámka spoluautora☺), druhý skončil dlhoročný matador Braňo Pekarovič 11 a tretí skončil Marcel Zigo 11 z Česka.

Rotax Junior mal rozdelené umiestnenia v tomto poradí, Dominik Bazalka 7, Pavel Müller 16 a tretí Bálint Darázs 5, medzi licencovanými pretekármi tlačili na pílu hlavne maďarský piloti a preto obsadili prvé dve priečky, prvý Patrik Jerkó 367, druhý Bence Major 413, až na treťom mieste bol slovenský reprezentant Simon Suchovský 338.

Rotax Max bol pod taktovkou žien, kde prvá skončila Alena Kontárová 9, druhá Drahomíra Szabó 78 a tretí skončil Ivan Lipka 19. Medzi licencovanými by sa iba ťažko hľadali iný ako maďarský pretekári. Prvý Ádám Nyakacska 199, druhý Ferencz Márk 101, tretí Olivér Beke 111.

KZ Junior bol tento krát spojení s triedou KZ2 Masters pre urýchlenie nedeľného programu a nižší počet pilotov. Preto sme boli svedkami niekoľkých predbiehaní o kolo. Ale po poriadku, oslnivý výkon predviedol Martin Sedlák 94, ktorý sa z preteku na pretek rapídne zlepšuje a zrýchľuje, preto druhému Attilovi Knézelovi 57, držiacemu si prvenstvo v celkovom hodnotení, nedovolil pomyslieť na prvú priečku, tretí dojazdil Michal Matejovič 71, tvrdo bojujúci až do posledného kola o túto priečku.

KZ2 Masters bol tiež v hojnej miere obsadený maďarskými pilotmi. Prvé miesto obsadil Šándor Galaczi 795, druhý Tamás Hangai 52, tretí Rastislav Chudý 141.

V dobrej nálade sme sa rozišli k nedeľným večerám s hrejivým pocitom na srdci, že si všetci dobre zajazdili a urobili si chuť na ďalší pretek, ktorý sa bude konať na trati v Dunajskej Strede 12 – 13 Júla 2014, kam všetkých srdečne pozívame a tešíme sa na ďalšie stretnutie s vami všetkými.

You may also like...