Odštartovala druhá polovica tejto sezóny…

… už z názvu vyplýva, že druhá časť tejto sezóny neodvratne začala práve v Dunajskej Strede. Napriek obdobiu dovoleniek a školských prázdnin sa v Dunajskej Strede zišlo 85 pilotov zo všetkých kútov sveta. Spomeniem napr. Slovákov, Čechov, Maďarov, Poliakov a Srbov. Celková bilancia hovorí, že je to taký lepší priemer. Organizátor Open Cupu očakával trošku väčší počet slovenských a českých pretekárov, ale zrejme to bolo rovnako vplyvom dovolenkového obdobia . Príprava areálu bola trochu náročnejšia oproti ostatným tratiam, ktoré Open Cup počas roka navštevuje. Je to z jedného podstatného dôvodu a to, že sa tu v priebehu roka nejazdí, iba počas pretekov. Napriek všetkým neduhom, sme ale dokázali pripraviť plnohodnotné preteky a dokonca nás aj poslúchala elektrina počas celého víkendu. Za to sa chceme poďakovať p.Ládymu, ktorý nám pomohol s vybavením a dopravou elektrických stojanov a káblov, ktoré fungovali na jednotku. Verím, že táto spolupráca je dobrým znakom aj do ďalších rokov organizovania Open Cupu. Keby tak viac kompetentných ľudí priložilo ruku k dielu Open Cup, ako p.Lády, tak je radosť pripravovať podujatia pre motokárových priaznivcov. Poďme teda k samotnému hodnoteniu týchto pretekov.

V najmenšej triede Baby 50 sa tento krát postavilo na štart 6 pretekárskych strojov. Najlepšie si po obe jazdy počínal pilot s českej republiky Jindřich Pešl št.č. 99. Na druhom mieste dojazdil Kristián Staňek št.č. 2, tretí Tomáš Brančík št.č. 40, štrvtý Michal Chudý št.č. 5, piaty Kamilko Štencel št.č. 8 a nakoniec, najmladší a najmenší nám dorazil Danielko Pažický št.č 1.

 

DSC_8780

Trieda Baby 60 nám znovu ukázala pekné súboje, predbiehacie manévre a boj o prvé miesto až do posledného kola, čo kola , ale poslednej zákruty. Nakoniec z tohto súboja o prvé miesto vyšiel ako víťaz Zoltán Körös št.č. 19, druhé miesto teda patrilo Karlovi Kováčovi št.č. 6 a tretie miesto obsadil poľský reprezentant Karol Kret št.č .241.

DSC_8796

 

Junior 60 v svojej obsadenosti predbehla triedu Baby 60 a ich 13 pilotov bojovalo o každý centimeter trate. Prvé miesta obsadili skúsený jazdci z čiech a polska. Na stupeň najvyšší sa postavil Ralf Féber št.č. 99, druhé miesto obsadil Mateusz Kaprgyzšt.č. 9 a tretie miesto patrilo Jánovi Bednářovi št .č. 5.

DSC_8810

Ako býva zvykom v triede Honda 390 počet jazdcov nerozhodoval o tom, aby sme vídali pekné súboje. Tak bolo aj teraz. O prvé miesto bojovali znovu dvaja rivali tejto sezóny a to Ján Dostalík št.č. 17 a Tomáš Kuna št.č. 202. Napokon prvé miesto obsadil po obe jazdy Ján Dostalík a preto mu patrilo právom miesto najvyššie, na stupni víťazov. Tomášovi teda zostala druhá priečka. Do tretice sa k ním postavil na bedňu Branislav Pekarovič št.č. 11. K tejto triede by som ešte podotkol, že súdržnosť a kolegialita sú priam ukážkové u týchto pretekárov. Chlapci, klobúk dolu.

DSC_8815

V triede Rotax Max Junior a Rotax Max Junior licencia sme mali na štarte 13 pilotov z toho 5 licencovaných a 8 nelicencovaných. V tých licencovaných boj o prvé miesto nakoniec musel rozhodnúť čas z meraného tréningu, lebo obaja jazdci mali zhodnosť bodov. Takže prvý skončil Adma Vince št.č. 319, druhý Simon Suchovský št.č. 338 a tretí Šimon Gabalec št.č. 34.

DSC_8820

V nelicencovaných vyhral systémom štart cieľ po obe jazdy Pavel Müller št.č. 16, druhý skončil Matúš Boldiš št.č. 9 a tretie miesto obsadil Ivan Chudý št.č. 2.

DSC_8827

Na triede Rotax Max sme boli zvyknutý tento rok na väčší počet pretekárov. No nakoniec 9 štartujúcich nám predviedlo pekný preteky , ktorej diktovala tempo Alena Kontárová št.č. 9, ktorá obe jazdy vyhrala. Vedľa nej sa na druhý stupeň postavil Oliver Muskát št.č. 51 a tretie miesto vybojoval Ivan Lipka št.č. 19. Licencovaného sme mali v tejto kategórií iba jedného jazdca a to Oliver Beköšt.č. a 111.

DSC_8834

KZ Senior, tradične tento rok nedokáže zaplniť svoje miesta na štartovom rošte, ale o to krajší pocit z postavenia na bedni má náš obľúbenec Dušan Šulek št.č. 31, ktorému to prajú všetci z duše. No tento krát stál na druhom mieste. Svojím famóznym výkonom sa na prvé miesto postavil Jožko Trubač št.č. 27, ktorý stíhal tempu mladších kolegov, ba dokonca ich aj pekne popredbiehal.

DSC_8838

KZ Master´s hostila na štarte 11 pretekárov a to 3 Srbov, 2 Maďarov a zbytok Slovákov. Prvé miesto v tejto triede mal zaručené po dobre odjazdených oboch jazdách Sándor Galaczi št.č. 795. Druhé miesto si fakt pekným výkonom vybojoval Andrej Lörinc št.č. 2 a do tretice sa k ním na bedňu postavil Imrich Boďo št.č. 7. Chcem všetkým pilotom týchto dvoch tried poďakovať sa skvelý výkon a snahu bojovať o každé jedno miesto v celkovom hodnotení.

KZ Junior bola ako býva zvykom čerešnička na torte. Pre divákov to bol snáď najkrajší a jedinečný zážitok, lebo to čo dokazovali prvý traja jazdci tejto triedy, málokedy vidíme. Jednoznačne ovládol dominanciu tejto triedy Tomáš Tóth št.č. 442, ktorý systémom štart cieľ vyhral obe jazdy a preto mu právom patril stupeň najvyšší. Druhý nakoniec skončil po veľkom súboji Martin Sedlák št.č. 94 a tretie miesto obsadil Attila Knézel št.č. 57.

DSC_8850

Všetkým zúčastneným pretekárom, doprovodu, ale aj divákom chceme veľmi pekne poďakovať za hádam najlepší a najkrajší pretek tejto sezóny a veríme, že do konca sezóny bude takýchto pretekov viac.

Už nám nič iné nezostáva iba Vás pozvať na ďalšie podujatie , ktoré sa pôjde v Trebaticiach a to 29.-30.-31.8.2014. Veríme, že nás nesklamete a prídete nás podporiť svojou účasťou. Už teraz sa na Vás všetkých opäť tešíme, lebo dlhá letná pauza nás trošku z toho tempa pretekov vyvedie.

S pozdravom kolektív OPEN CUPu…..

 

You may also like...